سنسور القایی، موقعیت ایمن بار را قبل از شروع بارگیری و در حین عملیات تضمین می کند

سنسور القایی، موقعیت ایمن بار را قبل از شروع بارگیری و در حین عملیات تضمین می کند

نویسنده : admin جز دسته بندی : کاربرد سنسور در صنایع حمل و نقل تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۷ تعداد کلیک : 52 نظر : 0

یک سکوی بالا برنده با سنسورهای القایی مجهز شده تا تایید نماید بارها به طور مناسب قرار گرفتند قبل از اینکه اجازه دهد بالا برنده حرکت نماید.


مزایا برای مشتری


- هیچ تماس مکانیکی وجود ندارد تا باعث کهنگی شود

- حس گری بدون تماس

- سیم کشی آسان

- ایمن در برابر گرد و خاک و رطوبتمزایای خاص دستگاه


- تعویض آسان در صورت خرابی (متصل شده)

- محافظت در برابر اتصالی برق

- محدوده ولتاژی بالاکاربرد برای مشتری


کارتن ها یا پالت های رو هم که در موقعیت پایین سکوی بالا برنده قرار دارند ممکن است وقتی موقعیت بالا برنده تغییر کند نامتعادل شوند. همچنین اگر قسمت های یک بار جلو آمده داشته باشد، ممکن است به لبه های کف هنگامی که بالا برنده بالا یا پایین می رود گیر کنند. این باعث تکان خوردن می شود، این موضوع می تواند منتج به آسیب دیدن بار و سازه نصب شده و همچنین شخص نزدیک موقعیت شود.

یک میله فلزی بر روی بالا برنده نصب شده است تا موقعیت صحیح بار را تضمین کند. اگر این میله به سمت جایگاه خود نچرخد عملیات بالا رفتن آغاز نمی شود. همچنین هرگونه حرکت بعدی میله ایمنی که توسط بار نامتعادل ایجاد شود باعث توقف کار سکوی بالا برنده می شود. معمولا، این سکو یک برنامه الکتریکی ساده با نیروی الکتریکی AC   که در مکان موجود است دارد. لیمیت سوویچ های مکانیکی برای این کار در نظر گرفته شده بودند اما سوویچ کردن های مداوم باعث کهنگی و از بین رفتن وسایل می شد، در حالیکه گرد و خاک و رطوبت هم بر قابلیت اطمینان تاثیر می گذاشت. مشتری در نتیجه به دنبال یک راه حل ساده، بدون تماس می گردد. راه حل برای مشتری 


یک سری سنسورهای القایی پایه از خانواده کلاسیک (سری 600) نیاز مشتری را در این باره بر طرف می کند. برای تایید این که میله بار را تنظیم کرده و در جایگاه خود قرار گرفته است، یک سنسور دو سیمی AC/DC با 4 میلی متر فاصله عملیاتی در خود جایگاه میله جاسازی شده است. موقعیت نصبی زیر فلاشینگ سطح حسی را در مقابل هر  گونه تماس مکانیکی محافظت می نماید. با یک محدوده بالای ولتاژی و محافظت مدار کوتاه، این سنسورها همچنین نیازهای الکتریکی مشتری در مکان کار را برطرف می کنند. از آن جایی که میله ایمنی می تواند پس از استفاده طولانی تغییر شکل بدهد، یک سنسور با فاصله عملیاتی بالاتر انتخاب شده است. این کار باعث جبران راندگی تریجی هدف با استفاده از یک تنظیم ساده فاصله می شود، بجای اینکه که موقعیت سنسور تغییر کند. 

سنسور مدار فعال کننده را برای کلید شروع می بندد، که در مقابل رله کنترل کننده موتور بالا بر را محکم می گیرد. هر گونه حرکت میله ایمنی که توسط بار نامتعادل انجام شود مدار را باز می کند و رله را آزاد می نماید، و از حرکت غیر ایمن سکو جلوگیری می کند. 


خبر/ مقاله ویژه
سنسور نوری مینیاتوری موقعیت کارتون ها را حین بسته بندی تشخیص می دهد
۱ آبان
در طول پروسه بسته بندی شیرینی جات، خطوط انتقال، کارتن های از قبل شکل گرفته ر...
سنسور نوری راه دور تعداد کارتن های پیچیده شده در طی بسته بندی حجم بالا را می شمارد
۱ آبان
طی بسته بندی شیرینی ها در حجم بالا، انتقال دهنده کارتن های رو هم سوار شده را...
سنسور القایی  فاصله سنس بالا جهت تشخیص  درپوش های فلزی در صنایع غذایی
۱ آبان
ظروف پلاستیکی، که از محصولات غذایی مایع پر شده اند در کارخانه فرآوری غذا در ...
سنسورهای خازنی برای تایید وجود درب بطری در کنترل کیفیت استفاده می شوند
۳۰ مهر
در یک کارخانه پر کننده بطری، بطری های پر درب گذاری می شوند و سپس باهم شیرینک...
انتخاب RSS انتخاب RSS انتخاب RSS انتخاب RSS انتخاب RSS